Rekrutacja pracowników przez agencję pracy

/ / Blog

Dobrze przeprowadzona rekrutacja pracowników oznacza rozwój firmy i realizację kolejnych celów. Bywa czasochłonna, a każdy zły wybór generuje dodatkowe koszty. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy potrzeby kadrowe są duże. Wówczas rekrutacja musi przebiegać szybko i sprawnie. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców korzysta z usług agencji pracy. Jak wygląda taka współpraca? Kto skorzysta na niej najbardziej? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Skuteczna rekrutacja i zatrudnienie przez agencję pracy

Metody rekrutacji i współpracy z klientem
Wychodzimy z założenia, że podstawą skutecznej rekrutacji jest poznanie potrzeb obu stron — zarówno przedsiębiorcy, jak i kandydatów na dane stanowisko. Dzięki temu możliwe jest ustalenie optymalnej formy współpracy. Po podpisaniu umowy z klientem następny etap to selekcja i rekrutacja pracowników.

Ważne jest to, by agencja była w stałym kontakcie z osobami, które poszukują zatrudnienia lub planują zmienić pracę, dzięki temu proces pozyskania pracowników przebiega o wiele sprawniej. Wiemy o tym, dlatego stawiamy nacisk na poznanie oczekiwań oraz umiejętności kandydatów. Co więcej, zwracamy uwagę również na dyspozycyjność potencjalnych pracowników, np. czy są gotowi do relokacji.

Co więcej, warto współpracować z agencją, która potrafi przejąć inicjatywę i zaproponować klientowi nieoczywiste rozwiązania. Przykładowo, jeśli firma produkcyjna od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi na rynku lokalnym, potrafimy wyjść poza oczywiste sposoby rekrutacji pracowników, oferując np. zatrudnienie cudzoziemców oraz wsparcie w procesie legalizacji zatrudnienia.

Elastyczność oraz szeroki wachlarz usług
Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Taka forma umowy będzie idealna w przypadku sezonowych potrzeb kadrowych lub gdy właściciel chce, by pracownicy tymczasowi najpierw sprawdzili się, zanim przejmie ich do siebie.

Nie da się jednak ukryć, że rynek pracy jest dynamiczny, a dobra agencja powinna reagować na te zmiany i dostosowywać zakres usług do aktualnych potrzeb klientów. Dlatego nasza oferta wykracza poza możliwości typowej agencji pracy. Obecnie wspieramy firmy w rekrutacji i zatrudnieniu, a także w obsłudze kadrowo-płacowej.

Specjalizujemy się w:

  • leasingu (wynajmie) pracowników,
  • outsourcingu procesów i funkcji,
  • transgranicznym delegowaniu pracowników,
  • legalizacji zatrudnienia cudzoziemców.

Nowoczesne metody rekrutacji i selekcji pracowników

Publikacja ogłoszeń pracy w popularnych serwisach to dziś stanowczo za mało. Dokumenty aplikacyjne w wersji papierowej także powoli odchodzą do lamusa. Jak w takim razie wygląda obecnie proces rekrutacji pracowników i obsługa kadrowo-płacowa? Jej nieodłącznym elementem stała się obecnie nowoczesna technologia. Dlatego naszym klientom (przedsiębiorcom, kandydatom i pracownikom) przygotowujemy do dyspozycji:

Platformę migracyjną
Platforma migracyjna powstaje, by połączyć cudzoziemców, poszukujących zatrudnienia w naszym kraju, z pracodawcami, którzy są otwarci na taką współpracę. Dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego jesteśmy w stanie idealnie dopasować profil kandydata do wymagań pracodawcy. Z drugiej strony, machine learning pozwala na to, by kandydat otrzymywał oferty dopasowane do jego kwalifikacji i oczekiwań. Jest to zatem nowoczesna aplikacja do szukania pracy, bez konieczności przeglądania setek niedopasowanych propozycji. Co więcej, platforma pomoże przy automatyzacji procesu migracji, co stanie się sporym ułatwieniem i zmniejszeniem ryzyka niepowodzenia do minimum.

Aplikację mobilną
Obsługa kadrowo-płacowa szczególnie dużych grup, takich jak np. pracownicy produkcyjni, to spore wyzwanie dla każdego przedsiębiorstwa. Z drugiej strony, pracownik powinien mieć dostęp do informacji takich jak: zarobki, przepracowane godziny czy liczba dni urlopowych. Wcześniej generowanie i dostarczenie takiej dokumentacji zabierało sporo czasu, nie mówiąc już o “produkcji” niepotrzebnej papierologii. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem.